Vítejte na webu www.stolitronik.cz

Aktuality na webu:

17.05.2024

Dokončení webové stránky Projektu č. 1

Naleznete zde finální verze schématů, DPS a naměřených parametrů s popisem celé konstrukce. Jediným nedostatkem je to, že nemám zkreslenou mechaniku, ale to možná někdy příště :)

9.03.2024

POZOR POZOR !!! Projekt č. 1 definitivně dokončen na výbornou. Více se zatím dozvíte ve videu na mém YT kanále. Kompletní dokumentace tohoto projektu pro tento web se zatím připravuje.

23.02.2024

Tranzistorové ochrany reproduktorů / zesilovače

STPAP (StoliTronikPowerAmplifierProtection)

Předkládám zde návod na výrobu jednoduchých spolehlivých ochran reproduktorů / zesilovače. Jedná se o velmi jednoduché tranzistorové zapojení, není to samozřejmě nic převratného, ale v jednoduchosti je krása a tak by se toto zapojení mohlo hodit do nějakého čistě tranzistorového přístroje, kde se nechce používat různých integrovaných obvodů (časovačů apod.).

20.01.2024

Nové vávrhy DPS pro projekt č. 1. Po neustálem nezdaru pokusu o odstranění rušivých napětí jsem ještě jednou přepracoval návrh DPS. Snad se již podaří tento problém odstranit.

29.12.2023

Úprava vzhledu webu. Horní menu bylo přesunuto doleva, kde bude více místa pro nové sekce.

01.12.2023

Nový příspěvek v sekci Projekty hostů od kutila pana Michala Malého a jeho provedení zesilovače M50-1.

18.10.2023

V přípravě nové video o pokračování předělávky projektu č.1

18.10.2023

POZOR !!! Změna kontaktního emailu na stolitronik@gmail.com

Změna webhostingu  pro tento web mě přinutila i změnit emailovou adresu, která bude tentokrát určitě stálejší. Opožděně se omlouvám za vzniklé potíže.

25.7.2023

Po nějaké době testování zesilovače v třídě A (Projekt č. 1) v ostrém provozu v těchto horkých letních dnech jsem došel k závěru, že zesilovač ještě potřebuje upravit / předělat. Takže v první řadě bych zlepšil odvod tepla z výkonových tranzistorů v pouzdře TO3, které budou namontovány na vnější straně chladiče, aby vyzařované teplo přímo odcházelo do okolního prostředí. Pro tuto úpravu jsem kompletně předělal DPSku koncového stupně viz obrázek níže. Sice na DPS jsou umístěny tranzistory v plastovém pouzdru TO-218, ale deska je navržena univerzálně. DPS s výkonovými tranzistory bude propojena krátkými lankovými vodiči. Dále při této příležitosti budou přepracovány i napájecí zdroje a celá síťová část. Stále je co zlepšovat, kutit a nenudit se...

25.5.2023

Vytvořena stránka pro hosty. Na této stránce budou vystaveny projekty čtenářů / návštěvníků tohoto webu a mých diváků z mého YouTube kanálu.

 

07.05.2023

Dnes jsem trochu poladil stránku o mém lampovém zesilovači, doplnil jsem zde stránku, na které je zesilovač, který mne inspiroval ke stavbě a dál jsem doplnil několik fotografií ze současného stavu a dochované fotografie ze stavby zesilovače. Stránka je ale stále ve výstavbě až bude chvilka, tak naskenuji schémata, ze kterých jsem čerpal.

06.05.2023

Pokroky v Projektu č. 2 - zesilovač ve třídě A 2 x 35W - dokončil jsem výzkumné pokusy s vývojovým kitem a vrhnul jsem se na návrh DPS, který je nyní hotov a byla tedy zahájena stavba zesilovače:

1.04.2023

Projekt č. 3 - Máme tu apríl a mě napadl takový malý aprílový projekt, takový pokus znovu se zapojením JLH 1969, ale v minimalistickém provedení s tranzistory BD911. Uvidíme zda se jedná o aprílový žert, nebo funkční záležitost...

 

 

21.03.2023

Zahájení vývoje Projektu č. 2 - zesilovač ve třídě A 2 x 35W s tranzistory TESLA KD503. Podrobnosti zatím pouze na mém YouTubovém kanále (nová série videí Projekt č. 2)

18.03.2023

Projekt č. 1 - DOKONČEN !!! - Retro tranzistorový zesilovač 2 x 10W ve třídě A je plně dokončen na výsledek se můžete podívat sami. Jediné co mi zbývá doladit jsou vlastní stupnice v měřidlech výkonu, ale to už je jen takové hraní, takový třešnička na dortu.

   

 

17.03.2023

Doplnil jsem fotografie ze stavby projektu č. 1 -Zesilovač 2 x 10W ve třídě A (STPA20WA-V01)

12.03.2023

Dnes jsem díky jednomu divákovi zjistil, že jsou na mém YouTubovém kanále vypnuty komentáře u všech videí. Což se asi stalo nedopatřením, když jsem hromadně upravoval videa v sekci správy videí. Tuto chybu jsem opravil, ale bohužel při vypnutí komentářů došlo k hromadnému smazání všech komentářů u videí, což mě mrzí a za tuto chybu se divákům omlouvám.

28.2.2023

Pořád nejsem spokojen se vzhledem webu a tak jsem znovu provedl další korekci, abych se více přiblížil mému pocitu spokojenosti.

19.1.2023

Přidána nová sekce Legendární konstrukce, kde už nyní najdete legendární konstrukce od pana Jiřího Jandy a jeho známé Transiwatty.

18.1.2023

Změna vzhledu webu - jelikož nemám moc času abych se piplal s tímto webem, tak jsem zvolil jednoduší vzhled, abych se mohl více soustředit na obsah webu a nemusel tak řešit jeho design. Web bude tak lépe čitelný a bude možné se lépe soustředit na jeho obsah. Samozřejmě, že úvodní stránku ještě malinko vylepším, ale zatím na to není čas.

20.11.2022

Doplněná nová sekce Projekty, kde můžete sledovat mou vlastní výrobu el. zařízení

19.11.2022

Spuštěna nová verze tohoto webu, který je nyní kompletně přepracován do zdrojových HTML souborů a tímto jsem udělal tečku za redakčním systémem WordPress.

12.11.2022

Nové video na mém YouTubovém kanále Projekt č.1 zesilovač 2 X 20W ve třídě A - díl č. 1

Září 2022

Založení StoliTRONIKu

© Autorská práva. Všechen text, obrázky a diagramy (schémata), jsou duševním vlastnictvím Jakuba Stolarika a jsou chráněny autorskými právy © 2023. Reprodukce nebo opětovné publikování jakýmikoli prostředky, ať už elektronickými, mechanickými nebo elektromechanickými, je podle mezinárodních zákonů o autorských právech přísně zakázáno. Autor (Jakub Stolarik) uděluje čtenáři právo použít tyto informace pouze pro osobní potřebu. Komerční použití je bez výslovného a písemného souhlasu autora zakázáno.